İnegöl Katalog Tasarım Firmanıza Değer Katmaya Devam Ediyor

İnegöl Katalog Tasarım Firmanıza Değer Katmaya Devam Ediyor

İnegöl katalog tasarım firmanızın ihtiyacı ve kurumsal kimliğinizin bir parçası olan ürün ve hizmet kataloglarınızın en kaliteli şekilde tasarım ve basımını yapmaktadır.

Eğitimden sanayiye, sanattan zanaata artık kurumsal kimliği olan birçok kurum ve kuruluşların katalogları bulunmaktadır. Böylelikle daha çok kişiye kendilerini tanıtma ve ifade etme imkanı bulmaktadırlar. Ayrıca firmalar, sundukları ürün ve hizmetlerinin daha detaylı bir şekilde incelenmesine fırsat sunmaktadırlar.

Katalogların Kurumsal Kimliğinize Faydaları Nedir?

Katalog tasarımları ilk olarak kurumsal imajınızı temsil edecektir. Ayriyeten çok ciddi bir reklam aracı olan kataloglar ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar firmanın adının duyulmasına vesile olmaktadır.

Psikolojik olarak göz önünde olan, sürekli gördüğümüz veya duyduğumuz markalara daha çok güvenilmektedir. Bu sebepten müşterilerinin sürekli gözünün önünde olan kataloglarınız müşteriyle bir bağ kuracağından alış-veriş olasılığı artacaktır. Bu da daha çok müşteri edinmenize yardımcı olacaktır.

İyi Bir Katalog Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  • İyi bir katalog tasarımında olmazsa olmaz en temel unsurlar; öncelikle katalogların reklam ve pazarlama aracı olduğunu unutmamak ve amacına uygun bir şekilde tasarlanmasına özen göstermek gerekmektedir.
  • Ürünlerin ve hizmetlerin, arz ve talep ilişkisine göre sıralanması, müşterinin ihtiyacı olanın ön planda tutulmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde vaktin bir hayli değerli olduğu iş dünyasında sürekli katalog sayfası çevirmekle zaman kaybetmek istemeyen müşteriler için köşeye atılma ihtimali çok yüksektir.
  • Katalog ne kadar dikkat çekici olarak tasarlanırsa o kadar insanlarda eline alıp karıştırma hissiyatı uyandıracaktır. Bu sadece müşteriler için değil; müşteri firmalara ziyarete gelen misafirler için de geçerlidir. Ayrıca dikkat çeken şeylerin daha çok akılda kaldığını vurgulamakta fayda var.
  • Asıl amacı ürünü tanıtmak olan kataloglarda ürünle ilgili genel geçer bilgilerin bulunması gerekmekte ve görseline yer verilmesi gerekmektedir. Yine kaliteli görsellerle desteklenen ürün içerikleri, bazen içeriğinden daha çok bilgi sunduğundan olmazsa olmazıdır.
  • Yine müşterileri dikkate alacak olursak, kataloglarda promosyon ve indirimlere yer vermek daha çok alışverişe sevk edeceğinden eklemek yararlı olacaktır.

Katalog tasarlamak bilgi, dikkat, özgünlük ve üretken bir bakış açısı gerektirmektedir. Baştan savma, özensiz ve tecrübesizce hazırlanmış bir katalog tasarımı kurumsal imajınızı zedeleyebilir. İnegöl katalog tasarım – Grafiart bu konuda yeterli donanım ve tecrübeye sahip olup müşteri isteklerini doğru analiz ederek, hızlı ve yaratıcı içeriklerle cevap vermektedir.

İletişime Geçin